Перша шлюбна ніч з циганами, дивний і страшний звичай

У 14 років циганка вже є потенційною нареченою. Відтоді вона намагається танцювати на весіллях та інших урочистостях до кінця заходу, бо знає, що батьки майбутніх чоловіків у цей час шукають відповідну кандидатуру для своїх синів. Якщо циганка не вийшла заміж до 19 років, вона вже вважається старою дівою.

Про молоду судять за кількістю бляшанок із золотом.

У день весілля наречену викуповують золотом. Суму викупу, яка визначається кількістю трилітрових банок із золотими прикрасами, встановлює батько нареченої або, якщо він відсутній, її брати.

Результати “чеснот нареченої” оголошуються.

Перед першою шлюбною ніччю наречену залишають наодинці зі старшими жінками родини, які перевіряють її цноту. Результати випробувань у вигляді закривавленої білизни потім показують весільним гостям, несучи їх на таці. Цей звичай називається “показувати цноту”. Якщо наречена не витримує випробування, шлюб негайно анулюється і вона залишається назавжди незаміжньою, що вважається найстрашнішим прокляттям у циган.

Розлучення не передбачено.

Шлюб укладається на все життя, тому розлучення серед циган не практикується. У виняткових випадках, коли неможливо продовжувати спільне життя, скликається циганський суд, до складу якого входять авторитетні чоловіки з табору, які вирішують це питання.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями: